Monika A. Oleksa napisała intrygującą, świetną i zaskakującą historię. Na samym początku poznajemy Magdę. Ma 36 lat, jest nauczycielką, panną. Tak zaczyna się powieść pod tytułem “Miłość w kasztanie zaklęta“…

Co dalej?

Główna bohaterka marzy o księciu na białym koniu. Ma być prawdziwy, nie może to być żaden kot w worku. Zależy jej na tym tak bardzo, ponieważ było to też marzeniem babci. Czas goni, a właściwy mężczyzna jeszcze się nie odnalazł. W tym wypadku niejako trzeba zaprosić do swojego życia samotność, gdy wymaga się za dużo, chociaż posiada niesamowitego przyjaciela, jest szczęśliwa. Od pewnego czasu kobiecie wpadł ktoś w oko. Skrupulatnie go obserwuje i analizuje jego zachowanie. Chodzi za nim do parku i patrzy, jak smutny siedzi na ławce, trzymając w ręce jednego kasztana. Ma obrączkę na ręce, ale wygląda na zrozpaczonego, Magda próbuje go rozszyfrować, on jej nie dostrzega. Nadaje mu nawet pseudonim Posągowy. Przyjaciel Adam, odradza jej przywiązywanie się do nieznajomego. Ale dlaczego? Czyżby był zazdrosny? A może wie coś, czego ona nie zdołała się dowiedzieć?

Jak pokieruje los?

Znów ten sam schemat. Park, ławka, obserwacja. Tym razem rowerzysta zmienia bieg zdarzeń. Przypadkowo wpada na dziewczynkę. Magda biegnie uspokoić ją i jej matkę, a Posągowy podchodzi i pomaga, okazuje się, że to lekarz. Jest spokojny, opanowany, pożycza od kobiety telefon i zawiadamia odpowiednie służby. W pośpiechu zapomina oddać komórki.

Kilka dni później, po udanej operacji poszkodowanej dziewczynki, Magda i Posągowy spotykają się w parku. Telefon zostaje zwrócony. Zaczynają rozmawiać. Tak dobrze im to idzie, że przenoszą się do włoskiego baru. Rozmowa brnie w najlepsze, on niespodziewanie bardzo otwiera się przed Magdą. Teraz już wszystko się wyjaśnia. Mężczyzna był bardzo zakochany w swojej żonie, ale choroba pokrzyżowała ich plany. Zmarła rok temu, a jemu trudno zapomnieć o przeszłości.

Co niesie ze sobą lektura?

o nie jest typowe romansidło. Miłość, jako uczucie obecne w życiu każdego z nas (pod różnymi postaciami), zajmuje wysokie miejsce w powieściach, ale to tylko dlatego, że jest ona bardzo ważna i należy o niej rozmawiać. Oprócz miłości pojawiają się także cierpienie, przyjaźń, szczęści, przemijanie, zdrada, rodzina, egoizm. Bohaterowie są różni. Niektórych możemy polubić, a nawet identyfikować się z nimi, ale pozostali mogą też być przez Ciebie znielubieni. Oprócz paru uśmiechów, skupienia, można też wylać wiadro łez – i to nie jest nic złego. Książka sięga do głębi serca, wyjmuje największe brudy, pozwala oczyścić nie tylko Magdę.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Tags: