Wzory Łowickie – dla kogo wycinanka łowicka?

Wzory łowickie są niezwykle barwne, kolorowe i wesołe. Jednocześnie są to prace misternie wykonywane, mające wiele szczegółów. Motywami, które często znajdują się np. na łowickich wycinankach są koguty, gwiazdy oraz półkrążki. Oczywiście nie brakuje także kwiatów.

Dla kogo piękne wzory łowickie? Kto będzie zadowolony z takiego prezentu? Komu i dlaczego warto kupować piękne ozdoby regionalne? A przede wszystkim gdzie kupić oryginalne przedmioty? Zapraszamy do lektury!

Czy warto kupować wycinanki łowickie?

Czy warto w ogóle kupować wycinanki łowickie lub inne? Oczywiście, że tak! Poniżej przedstawiamy kilka sytuacji, w których można zastanowić się nad ich zakupem i na pewno będzie to dobre posunięcie!

Chcemy oryginalnie udekorować swój dom

Często klasyczne i konwencjonalne ozdoby, które można kupić w każdym sklepie po prostu nas nudzą. Chcemy, aby nasz dom wyglądał oryginalnie i ciekawie. Wtedy można sięgnąć po wycinanki łowickie, kurpiowskie, czy jakiekolwiek inne. Zawieszone na ścianie będą prezentowały się naprawdę pięknie. Wzory łowickie można umieścić także na naczyniach i innych ozdobach, nie tylko na obrazach i w ramkach. Co więcej, wzory łowickie będą pasowały do każdego wnętrza – zarówno klasycznego, jak i i nowoczesnego. Z pewnością warto zapoznać się z asortymentem sklepów oferujących wysokiej jakości rękodzieło ludowe.

Chcemy sprawić radość bliskiej osobie

Kiedy zastanawiasz się nad prezentem dla mamy, cioci, matki chrzestnej, czy dla przyjaciółki, która właśnie mebluje i urządza mieszkanie, zastanów się nad łowickimi zdobieniami. Zarówno wycinanki w ramce na ścianie, jak i elementy dekoracyjne ze wzorami łowieckimi mogą sprawić wiele radości. W niektórych mieszkaniach sprawdza się makatki i obrusy z regionalnymi wzorami. Warto przemyśleć właśnie taki prezent!

Chcemy podarować typowo polski podarunek przyjaciołom spoza Polski

Wyjeżdżasz za granicę i chcesz podarować komuś wyjątkowy prezent? A może to do Ciebie przyjeżdżają znajomi z odległego zakątka polski? Regionalne prezenty, które wiążą się z Polską są bardzo chętnie przyjmowane. Zainteresowanie obcokrajowców nasza sztuka ludową jest bardzo duże – wystarczy przejść się po sklepach z regionalnymi produktami np. na rynku w Krakowie, czy sprawdzić, jak duże zainteresowanie takimi przedmiotami jest na lotniskach. Dlatego wycinanka łowicka będzie idealnym prezentem dla obcokrajowca.

Chcemy zrobić przyjemność Polakowi mieszkającemu za granicą

Często zdarza się, że mamy za granicą swoją rodzinę. Wyjeżdżamy do dziadków, wujostwa i innych osób, które wiele lat temu wyemigrowały z Polski. Takie osoby są bardzo spragnione wszystkiego, co wiąże się z Polską, z ich ojczyzną. Wycinanka łowicka, lub inna regionalna ozdoba z pięknym łowickim wzorem, z całą pewnością spodoba się niejednemu Polakowi mieszkającemu za granicą. Zamiast wozić w prezencie rzeczy, których pod dostatkiem jest w każdym kraju, można postawić na przepiękne ozdoby mieszkania.

Chcemy znaleźć ciekawy prezent dla kontrahenta zagranicznego

W okresie świat bardzo często przygotowuje się prezenty dla pracowników, klientowi kontrahentów. Jeżeli współpracujemy z osobami zza granicy i chcemy zrobić im przyjemność, można zdecydować się na bardzo ciekawy pomysł na prezent w stylu regionalnym. Ważne jest jednak to, aby znaleźć dobrą firmę oferującą regionalne produkty, która oprócz świetnie wykonanych drobiazgów, zaoferuje również pakowanie w regionalnym stylu. Często są to specjalne drewniane skrzyneczki.

Gdzie kupić ozdoby regionalne?

Ozdoby i inne regionalne wyroby, można kupić w specjalnych sklepach, które współpracują z ludowymi twórcami. Tylko wtedy można mieć pewność, że kupiło się oryginalny i polski wyrób. W Internecie można znaleźć listę takich sklepów – warto korzystać z ich usług!